پرتاب ماهواره ای که شیوه اتصال به اینترنت را دگرگون خواهد کرد

در آخرین روزهای سال 2016 یک ماهواره ارتباطی فناوری پیشرفته بر روی موشک سوخت جامد اطلس 5 به فضا پرتاب شد.به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، ماهواره باند پهن پرقدرت "اکواستار 19" شرکت  ULA روز گذشته (یکشنبه) در ساعت 18:27 به وقت گرینویچ از پایگاه فضایی کیپ‌کارناوال در فلوریدا به مدار زمین ارسال شد.این ماهواره از مدار زمین‌ثابت خود در ارتفاع 36 هزار کیلومتری زمین، شیوه اتصال مردم به اینترنت را متحول خواهد کرد.اکواستار 19 پس از استقرار، در بالای یک نقطه از جهان باقیمانده اما با سرعت گردش زمین منطبق خواهد شد. این امر به ماهواره اجازه می‌دهد تا به ارائه خدمات برای شرکت HughesNet در آمریکای شمالی بپردازد.این ماهواره که ژوپیتر 2 نیز نامیده می‌شود، به عنوان قدرتمندترین ماهواره ارتباطات اینترنتی شرکت تا به امروز نامیده شده است. سیگنال‌ها از ماهواره به یک دیش کوچک و بالعکس منتقل شده و سپس به ایستگاه‌های زمینی و روترهای خانگی ارسال می‌شوند.خدمات ارائه شده توسط این ماهواره فقط به زمین محدود نشده، بلکه پوشش هوایی نیز خواهد داشت. این خدمات از تابستان سال آینده برای مشتریان هواپیماهای مسافربری ارائه خواهد شد.این دوازدهمین و آخرین پرتاب موشک شرکت ULA در سال 2016 و همچنین صد و پانزدهمین پرواز در تاریخ 10 ساله این شرکت بوده است.

بهترین دستگاه‌های پوشیدنی سال 2016

با پیشرفت روزافزون فناوری‌های پوشیدنی تمایل افراد نیز به استفاده از این دستگاه‌ها و ابزار آلات بیشتر و بیشتر شده است.بهگزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، این فناوری‌ها طیف گسترده ای از ابزارهای مختلف از ساعت‌های هوشمند گرفته تا ردیاب‌های تناسب اندام و سیستم‌های واقعیت مجازی را شامل می‌شود که در اینجا به اعلام برترین‌های این فناوری‌ها در سال 2016 خواهیم پرداخت.

هدست واقعیت مجازی Daydream View
هدست واقعیت مجاری Oculus Rift
هدست واقعیت مجازی Samsung Gear VR

هدست واقعیت مجازی HTC Vive
هدست واقعیت مجازی Microsoft Hololens

ساعت هوشمند Garmin Vivoactive HR

ساعت هوشمند Apple Watch Series 2

ساعت هوشمند Samsung Gear S3

دستبند ورزشی Fitbit Charge 2

دستبند تناسب اندام TomTom Touch
دستبند نظارت بر سلامت
Fitbit Flex 2


گوگل عنوان محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان را پس گرفت

شرکت گوگل در ماه نوامبر عنوان محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان را پس گرفت.به گزارش ایسنا به نقل از سایت تحلیلگر  similarweb، گوگل اکنون پربازدیدترین سایت جهانی در ماه نوامبر است و مردم وقت بیشتری را در آن به مقایسه حراج‌ها و خریدها گذرانده‌اند.این در حالیست که بطور کلی در این ماه، زمان کمتری نسبت به ماه اکتبر در سایت‌های غیر فروشگاهی گذرانده شده بود.ترافیک سایت گوگل در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر افتی 3.4 درصدی داشت، در حالیکه این افت برای سایت فیسبوک 6 درصد بوده است.

تشخیص ساده سرطان با یک تکنیک جدید

دانشمندان آمریکایی یک روش جدید آزمایشگاه روی تراشه را طراحی کرده‌اند که می‌تواند به تسهیل تشخیص سرطان در مراحل اولیه آن کمک کند.بهگزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، دستاورد جدید محققان و مهندسان دانشگاه کالیفرنیا در سانتاکروز و دانشگاه بریگهام یانگ می‌تواند راه را برای درمانجدید این بیماری مرگبار هموار کند.نشانگرهای زیستی ژنومی می‌تواند از پتانسیل زیادی برای تشخیص و انواع جدید درمان مانند ایمنی‌درمانی برخوردار باشد.رویکردهای مینیاتوری شده آزمایشگاه روی تراشه از کاندیدهای اصلی برای توسعه آزمایشات تشخیصی بادوام به شمار می‌روند؛ زیرا کوچک و مقرون به صرفه هستند و تنها به حجم محدود آزمایشی نیاز دارند.محققان توانسته‌اند رویکرد جدید را برای پردازش نمونه‌های مولکول زیستی از خون توسعه دهند. این تکنیک می‌تواند به تحلیل و شناسایی چند هدف در یک پلت‌فرم سیلیکونی تشخیص مولکول بپردازد.

سرویس VDSL به ایران رسید

معاون مخابرات منطقه تهران با اشاره به منسوخ شدن خدمات ADSL گفت: جدیدترین روش فعلی اینترنت پرسرعت به مشترکان خانگی با مصرف خاص VDSL است که تا سرعت ۷۰ مگ را ارائه می‌کند..به گزارش کلیک، کامران کاظمی، با اشاره بهجدیدترین خدمات مخابرات در منطقه تهران اظهار داشت: سرویس VDSL تازه‌ترین روش ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به مشترکان خانگی است که متوسط سرعت ۵۰ مگ تا ۷۰ مگابیت بر ثانیه را به مشترکان ارائه می‌دهد.معاون بازاریابی و فروش مخابرات منطقه تهران افزود: با توجه به اینکه سرعت سرویس‌های معمول خانگی نیاز مشترکان رابرآورده می‌کند، این سرویس مناسب کاربرانی است که به‌واقع به سرعت‌های بالاتر از عرف خانگی نیاز دارند و برای مثال این سرعت را برای سرویس‌هایی از جمله IPTV یا دوربین‌های امنیتی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعداد مشترکان این سرویسمحدود پیش‌بینی شده، گفت: بازاریابی و فروش در این سرویس با مورد مصرف آن هدف‌گذاری شده است و به‌ازای ۸ میلیون تلفن در حال کار در منطقه تهران و البرز حداکثر ۵۰۰ هزار مشترک VDSL پیش‌بینی شده است.به گفته کاظمی علی‌رغم منسوخ شدن تکنولوژیADSL سرویس VDSL هنوز در جهان به عنوان راهکاری کم‌هزینه و گذرا استفاده می‌شود و منسوخ‌شده نیست، اما یک سرویس گذراست و روند جهانی ارائه سرویس اینترنت روی فیبر نوری است.

کاربران اینستاگرام به 600 میلیون نفر رسید

به گزارش خبرنگار اتاق خبر24

 باتوجه به آمار  اینستاگرام، تعداد کاربران ماهانه برنامه آن‌ها با افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به سال قبل به ۶۰۰ میلیون نفر رسید که نشان می دهد از این میزان، ۱۰۰ میلیون نفر شش ماهه دوم امسال به اینستاگرام پیوستند. اینستاگرام اولین تبلیغش را سه سال قبل به انتشار رساند و این روز‌ها تعداد آن‌ها به ۵۰۰ هزار رسیده که خودش توانسته حدود ۱. ۵ میلیارد دلار برای اینستاگرام درآمدزایی داشته باشد، پیشبینی‌ها نشان می‌دهند که این میزان تا سال ۲۰۱۸ به ۵ میلیارد دلار خواهد رسید

.

X